Кава робуста

Кава робуста

Робуста - кава, яка поступається своєю популярністю тільки арабіці і займає почесне друге місце. Її теж цінують у всьому світі за якість, але вона трохи гіркіше на смак, ніж перший вид, тому трохи поступається. Крім того, відкрили робусту зовсім не так давно. Це сталося в 1860 році в Уганді. На нижніх частинах схилів і в долинах з дуже вологим кліматом, де Арабіка просто не виживає, знайшли перший кущ робусти і, з тих пір, почалася її історія. Дерево робусти не особливо вибагливе, йому головне вологість і температура від 20 до 25 градусів за Цельсієм, хоча це не особливо важливо, воно дуже добре переносить як перезволоження, так і посуху. Ще дерево набагато частіше дає урожай і його легко вирощувати. У багатьох тропічних країнах робуста є головним джерелом доходу.

У ХХ столітті вона почала завойовувати світ. Через те, що робуста дуже проста у вирощуванні, легко розмножується і дає досить велику кількість врожаїв, вирощувати її абсолютно вигідно. І це навіть притому, що вона коштує дешевше, ніж Арабіка. Кава робуста на смак гірка, гостра, навіть, можна сказати, чимось трохи грубувата, а в її зернах дуже багато кофеїну і менш виражений аромат кавових зерен, але це не заважає їй користуватися популярністю серед споживачів у всьому світі. Кофеїн служить хорошим енергетиком і непогано бадьорить. Кавомани у всьому світі знайшли в каві робуста те, що довго шукали в інших видах. Це терпкість і нотки свободи в смаку і навчилися любити її незважаючи ні на що.

Види кави робуста

Переклад слова робуста означає «сильний». Це значення точно підходить даному виду, оскільки терпке поєднання смаку і аромату точно надають сильний, насичений ефект. Така кава не залишить байдужим любителів гіркоти в смаку. Однак не всім таке доводиться до душі. Саме тому прийнято перемішувати робусту з іншими видами, щоб смак виходив збалансованим і поєднував в собі, як м'якість, так і гіркоту і терпкість.

Приготовані суміші з арабіки і робусти найбільш популярні. Як правило, така кава поєднує в собі яскравий аромат від Арабіки і підбадьорливий ефектом від робусти. Деякі вважаю це рецептом ідеального напою. Дуже парадоксально і те, що дуже відомі преміальні марки кави додають в свої купажі робусту. У деяких їх купажах процентний вміст робусти більше 20%. І це, як правило, найбільш яскраві, насичені варіанти кави робусти.

Як правило, змішувати різні види кави дуже вигідно. Разом арабіка і робуста дають дуже цікавий, насичений смак. У ньому переважають м'які, кислотні нотки. Крім того, в сучасному світі при обробці робусти навчилися відмінно прибирати гіркоту і отримувати міцну каву з відмінними смаковими якостями, в якому не залишається і сліду колишньої гіркоти. Цікаво і те, що і сама робуста на смак буває різна. Залежно від технології виготовлення на кавових фермах вона буває більш м'якою і не такою гіркою, прямо як кава аромо. Робуста - кава, яка цінується, не дивлячись ні на що, її люблять у всьому світі.

Переваги і недоліки кави робусти

Одним з ключових переваг даного виду кави є її ціна. Каву робуста недорого можна придбати абсолютно в кожному магазині і кожній кав'ярні. Вона значно поступається арабіці за ціною і трохи за смаком, але це дуже спірне питання, оскільки це справа смаку. Найголовніше достоїнство робусти - це її підбадьорливий ефект. Це відбувається через високий вміст кофеїну. Хоч вид і поступається за смаком і ароматом арабіці, але любителю підбадьоритися з ранку після чашечки кави, підійде ідеально. Той факт, що ціна на каву робуста невисока робить її трохи популярнішою.

Кофеїн в робусті - це спірне питання. Його кількість безпосередньо залежить від місця вирощування зерна і ступеня і якості прожарювання. Саме поэтомулюбое вживання в помірних кількостях хорошого кофеникак не зашкодить здоров'ю. Кава чудово бадьорить вранці, покращує мозкову діяльність, пам'ять і дарує заряд бадьорості, сили і енергії на цілий день.

Існує багато суперечок про те, що робуста не дає нічого хорошого, крім підвищеного вмісту кофеїну, проте є дещо, про що мало хто знає. У зерні робусти є в середньому на пару відсотків більше білкових речовин, в порівнянні з арабікою. Робуста дуже корисна для м'язів. Купити каву робуста можна прямо зараз на нашому сайті, ми надаємо великий асортимент різних смаків і поєднань, серед якого ви точно знайдете щось підходяще для себе. Крім того, можна придбати каву робуста недорого, що я вляется ще одним плюсом.Показано з 1 по 13 з 13 (всього 1 сторінок)