Мате

Історія чаю Мате

У стародавні роки індіанці з Південної Америки дуже цінували і шанували землю. Вони дбайливо ставилися до неї і вважали кожен плід даром небес. Для них дерево Мате було головним джерелом сили, довголіття і витривалості. Вони добре розбиралися в цілющих властивостях багатьох рослин, хоча життя в джунглях кожен день був небезпечним і непередбачуваним. Мате, який став для них своєрідним тонізуючим засобом, допомагав справлятися з усіма труднощами. Однак вони не заварювали традиційний чай Мате, до якого ми звикли. Спочатку вони зривали листя з дерев і жували їх. Був і інший спосіб - листя замочувалися в спеціальних мисках, пізніше воду пили, проціджуючи крізь зуби, від чого у індіанців чорніли зуби. Все змінилося, коли на їхню землю прийшли конкістадори.

У XVI столітті іспанські колонізатори перші помітили, що індіанці жують незвичайні листи з дерева. Вони прийняли це за диявольські витівки і спробували заборонити це. Іспанці знову дозволили жувати листя тільки після того, як зрозуміли, що вони допомагають впоратися з цингою. Цією хворобою страждали майже всі, хто довго плив на кораблі. Їм ставало погано від одноманітності їжі. Індіанці почали збирати Мате як і раніше, не змінюючи технологію і перший час конкістадори були не проти. Ситуація змінилася тільки після їх рішення продавати Мате. Сировина псувалася в довгій дорозі, тому її почали сушити, а по приїзду заливати окропом. Свої властивості при цьому він не втрачав. Саме тоді чай Мате став таким, яким ми знаємо його зараз, хоча спочатку купити Мате чай могли далеко не всі.

Види і особливості чаю Мате

Класичний мате роблять з гілок і листя дерева і п'ють без цукру, адже справжній чай повинен бути гірким. Він дуже приємний на смак і не менш приємний його аромат, але з часом асортимент розширився через велику популярність чаю.

Першим новим видом став чай Мате з лікарськими травами, який витримують майже два роки, перш ніж ставлять на прилавок. Вміст листя в ньому більше половини.

Чай без гілок теж витримують до двох років. У ньому велика концентрація листя і на смак він самий гіркуватий з усіх видів.

Чай мате з смаковими добавками витримують півтора року. У його складі є сушені ягоди і фрукти, що і дають характерний аромат.

Зелений мате дуже м'який на смак, оскільки витримується менше за інших - всього 9 місяців.

Золотий мате відрізняється кислинкою в смаку і витримують його майже два роки. У його складі більше матеїну, ніж у інших видів.

Переваги і користь чаю Мате

Головною особливістю Мате чаю є те, що він не містить кофеїн, але велика кількість корисних елементів добре тонізує і приводить у форму. Саме речовина матеин, що міститься в чаї Мате, відповідає за відчуття бадьорості. Його відмінна риса в тому, що він, на відміну від кофеїну, не впливає на серце. Так само у нього зовсім немає протипоказань, як у Лапачо чаю, наприклад. Він однаково підходить всім, при цьому позитивно впливаючи на організм. Швидше за все, практичні європейці не надали йому такого значення, якби не його корисні властивості. Крім них не можна мовчати про прекрасний смак Мате чаю і його непередаваному аромату.

Він так само може нормалізувати артеріальний тиск і поліпшити кисневе харчування мозку. В якості профілактики чай Мате можна пити в осінньо-зимовий період, коли особливо сильно загострені вірусні інфекції. Він добре підвищує імунітет, точно як Пу Ер чай. Любителі Мате кажуть, що швидше висипаються, якщо перед сном випивають однин кухоль чаю, про безсоння вони навіть не згадують. Якщо вам терміново потрібно боротися з отруєнням - Мате допоможе, при цьому не тільки при харчовому, а й алкогольному. Купити Мате чай можна в нашому магазині, ми займаємося доставкою якісних товарів для вас. Заварювати його дуже просто. Для цього існують спеціальні набори, які ви можете придбати в комплекті і готувати чудовий напій прямо вдома.

Він не сприяє схудненню, але на відміну від Ханібуша, в ньому зовсім немає калорій. У поєднанні з дієтою і дефіцитом калорій він дуже корисний. Більш того, він ще й має заспокійливу властивість, тому при дратівливості в цей період варто і не забути про такий чай як Мате. Незалежно від статі і віку Мате чай буде корисний абсолютно всім, тому пропонуємо чай Мате недорого в нашому магазині і переконатися у великій палітрі його позитивних якостей.Показано з 1 по 20 з 24 (всього 2 сторінок)