Кава зернова

Кава в зернах

Складно уявити сучасний світ без такого напою як кава. Останнім часом його популярність зросла в кілька десятків разів. На вулицях міст спостерігаємо все більшу кількість кіосків, які пропонують цей напій, це й не дивно, адже в сучасному суспільстві каву вживають не тільки вранці перед роботою, але і кожен раз, виходячи на перерву або прогулянку. Зі зростанням популярності кави, стало зростати кількість досліджень, спрямованих на з'ясування чи не шкодить кава здоров'ю. Вчені всього світу, що займаються дослідженнями користі і шкоди кави для організму людини, в більшості своїй сходяться на думці, що Кава в зернах більш корисна для здоров'я, ніж, наприклад, розчинна.

Саме кава в зернах благотворно впливає на здоров'я людини, так як вона є джерелом енергії і бадьорості. Зазвичай людям важко уявити свій ранок без чашечки кави. Кава в зерні має такі чудодійні якості:

  • Заспокоює нервову систему. Якщо людина регулярно п'є каву, то часом її нервова система стає більш стресостійкою, у людини підвищується тонус, вона стає менш образливою, позитивно дивиться на події, що відбуваються навколо, перестає нервувати через дрібниці.
  • Також було доведено, що кава допомагає знизити ризики розвитку захворювань на рак.
  • Кава зернова стане хорошим помічником для вашої імунної системи, особливо взимку, коли навколо стільки вірусів.
  • Завдяки позитивному впливу кави, ви зможете захистити зуби від карієсу (цей пункт для тих, хто вживає каву без цукру) і поліпшити кровообіг.

Однак, слід пам'ятати, що в зернах Кава є корисна, тільки якщо пити його її в розумних обсягах. Не варто недооцінювати негативний вплив цього напою на організм. Не варто занадто цим захоплюватися і замість благотворного впливу, ви отримаєте зворотний результат, адже все добре, що в міру. двох чашок в день буде цілком достатньо. При занадто частих вживаннях кави, можна не допомогти, а нашкодити своєму організму, тому цей смачний напій потрібно вживати розумно, щоб він приносив тільки користь.

Якою має бути хороша зернова кава?

На питання яким же все-таки повинна бути хороша кава, відповіді мабуть не знайти, адже кожен в поняття хорошої кави вкладає свій зміст. Хтось віддає перевагу легкому аромату, інший вважає, що якість визначається міцністю. Для когось показником якості є саме сорт кавових зерен, ступінь обсмажування або походження кави. Чим краще ви обізнані в таких нюансах, тим швидше зможете вибрати саме ту в зернову каву, яка вам припаде до смаку, адже сьогодні пропонується незліченна кількість видів і марок кави. Навіть найвитонченіший гурман зможе підібрати серед цього розмаїття щось собі до смаку.

Крім кави зернової, варто згадати що є ще кава мелена і кава розчинна, які дещо відрізняються своїми якостями від кави в зернах. Також більшість кавоманів впевнені, що розчинна кава якісно гірше зернової.

З певненістю можна сказати, що найкращим сортом кави є Арабіка. Вона має яскраво виражений аромат, а також неймовірний смак. Арабіка вимагає особливого догляду під час дозрівання, тому її ціна зазвичай вище на ринку серед інших видів кави.

Менш популярна робуста, проте варто відзначити, що в її зернах знаходиться майже втричі більше дози кофеїну. Якщо в каву з арабіки додати невеликий відсоток робусти, напій стане більш міцним, а смак більш насиченим.

Види, типи, марки і все про зернову каву

Крім робусти і Арабіки ще такі види кави як ліберіка і Ексцельза. Вони менш популярні і поступаються своїми смаковими якостями вищеназваним. Ексцельзу зазвичай додають в суміші кавових зерен, для додання особливих смакових якостей напою.

Високим показником якості зерен Арабіки є їх розмір, чим більше зерно, тим якісніша кава.

Перед тим, як купити каву бажано ознайомиться з марками, які пропонують продукт. Серед найпопулярніших марок - італійські, такі як Lavazza, Vergnano, Molinari - кожен з брендів надає покупцеві чималий вибір напоїв. Особливі сорти зерен так само використовує бренд Jamaica Blue Mountain, для виробництва цієї кави поставляють зерна з Ямайки.Показано з 1 по 20 з 850 (всього 43 сторінок)