Пу Ер

Історія виникнення чаю Пу Ер

Про чай Пу Ер вже давно ходять легенди. Його історія загадкова і овіяна багатьма таємницями, які навіть зараз ніхто не може розгадати, оскільки інформацію строго зберігають під сімома замками від чужих очей. Відомо лише те, що перша згадка про Пу Ер чай датується XVII століттям. Про нього писалося в китайському літописі. Невідомий автор розповідає цікаву історію про те, як якийсь чай, спресований у великі кола, возили за кілька тисяч кілометрів великими караванами на спинах коней. Вперше чай винайшли в поселенні Пуер, в Стародавньому Китаї, звідси і походить назва чаю. Про технологію приготування чаю Пу Ер нікому не розповідали. Її багато років тримали в секреті, а якщо іноземець збирався таємно підглянути і був помічений - його моментально страчували.

Спресований чай було легше транспортувати, та й він не ламався в дорозі і не губився. Сім чайних коржів, як їх ще називали, загортали в бамбуковий папір і відправляли в дорогу. Такі каравани йшли довго, більше десяти днів, в незалежності від погоди. Їх не зупиняло ні пекуче сонце, ні сильна гроза, ні сніг або шквальний вітер. Перепади температур, під які потрапляв Пу Ер, допомагали йому дозріти прямо в дорозі. В цьому особливість даного виду. Він не псувався, як звичайний чай, Пу Ер навпаки ферментувався і отримував свій характерний смак і аромат. І купити Пу Ер могли як імператори, так і бідняки. По суті, в дорогу його відправляли сирим, а до місця призначення привозили вже готовим. Китайці цінували його за ці якості і вважали його справжніми ліками, здатним навіть діяти як наркотик. Зараз науково доведено, що вони помилялися. Чай Пу Ер бадьорить і заряджає енергією, точно як зелений чай, але не більше. Якщо помилитися в заварюванні чаю, то дійсно виникає сонливість і відчуття ейфорії, але це відбувається через відсутність цукру і зниження холестерину.

Особливості та користь чаю Пу Ер

Китайці дуже цінують чай Пу Ер. У них існує традиція дарувати його дорогим іноземним гостям, адже чай, овіяний розповідями, вважається незвичайним подарунком, що зберігає в собі багатовікову історію. Характерно, що цей вид з роками тільки стає краще і Пу Ер двадцятирічної або тридцятирічної витримки коштує тисячі доларів на аукціонах. З роками він стає тільки краще, як хороше вино. Аромат стає ще більш насиченим, а смак повністю перетворюється. Це його головна особливість, так як жоден вид не готується так само, наприклад жасминовий чай.

Головною особливістю Пу Ера вважається його приготування. Ніхто достовірно не впевнений, але вважають, що з куща зривають кілька молодих листів, викладають і в'ялять на сонці деякий час, але не сушать. Потім, за допомогою спеціальної технології, мнуть його вручну до 40 хвилин або в спеціальному китайському апараті і лише після цього, під впливом переду температур, він ферментується. Після цього його пресують в традиційні кола. Возити чай караванами вже давно припинили, тому в наш час чай залишають на 3 роки в сухому приміщенні, де він дозріває.

Пу Ер - чай, який цінують за його корисні властивості. Вважається, що він дуже бадьорить. Чашка гарячого чаю з ранку поліпшить настрій і підвищить тонус, як і білий чай. Китайці вважали, що після того, як вони випивали чай працювалося в рази легше і в цьому були праві, адже він покращує працездатність, допомагає підвищити рівень концентрації і покращує мозкову діяльність. Купити Пу Ер можна на нашому сайті і особисто переконатися в його корисній властивості. Він так само відрізняється заспокійливим ефектом. А здатність поліпшити травлення і виведення шлаків і токсинів добре допомагає скинути зайву вагу. Для людей зі зниженим тиском він корисний тим, що може підвищити його. Так само знижує рівень холестерину, тому служить хорошою профілактикою для людей, яких турбують проблеми з серцем. Пам'ятайте, що найголовніше - це правильне приготування чаю.

Переваги та недоліки Пу Ера

Пу Ер - чай, який отримав визнання у всьому світі. Його багаторічна витримка забезпечує прекрасний смак і аромат. Багато хто говорить про почуття гармонії всередині, після однієї чашки. Він немов очищає розум і розслабляє тіло, допомагає досягти душевного спокою. Це правда, але зловживання може згубно відбитися на вашому здоров'ї, тому його потрібно пити в міру. Він протипоказаний гіпертонікам, оскільки має властивість підвищувати тиск. Так само не рекомендують його і людям, що страждають на сечокам'яну хворобу, адже він має сечогінну властивість. А його здатність бадьорити може привести до безсоння, тому він не рекомендується на ніч.

У всьому іншому Пу Ер - чай, який люблять за його корисні властивості. Недорогий Пу Ер можна купити у нас на сайті, не виходячи з дому.Показано з 1 по 20 з 86 (всього 5 сторінок)