Жовтий

Як з'явився жовтий чай?

Існує багато суперечок навколо того, як з'явився жовтий чай. Одного однозначної відповіді ніхто не може знайти вже багато століть, так як офіційна інформація не збереглася, але є безліч різних легенд, які трохи відкривають завісу. Одна з них розповідає, що насправді цей сорт з'явився абсолютно випадково. Одного разу в одній китайській родині обсмажували листя зеленого чаю і не встигли охолодити і просушити їх. Поступово вони окислилися, а їх колір став жовтим. Викидати листя було шкода, тому їх заварили як звичайний чай. Очікування при цьому були невисокі, але несподівано смак їм дуже сподобався, до того ж і запах був приємний. Ця легенда звучить більш правдоподібно, ніж інші і прийнято вважати, що так і з'явився жовтий чай.

Друга легенда свідчить, що, насправді, першим був створений не зелений, а жовтий чай. Цілком ймовірно, що це може бути правдою і процес виготовлення чаю з часом просто удосконалився, але ніякого документального підтвердження немає і це всього лише здогади.

Жовтий чай довгий час цінувала імператорська сім'я і дуже любила його. Він був популярний поряд з білим чаєм. Ще одна легенда розповідає, що одного разу китайський імператор Шунь вирішив піти на вічний спокій і навіки усамітнитися біля мальовничого озера, його дружини довго оплакували цю втрату і на місці, де вони кидали свої сльози, виросли величезні пагорби, де зараз є багато плантацій жовтого чаю. Звичайно, це звучить фантастично, але непередаваний магічний смак волею неволею змушує повірити, що щось незвичайне в цьому чаї є.

Переваги і користь жовтого чаю

Чай жовтий цінували в Китаї не тільки за незвичайну технологію виготовлення, але і за цілющі властивості. Він допомагає при бронхіті, астмі і хронічному кашлі, має протизапальний ефект і його можливості дуже великі. Чай так само допомагає привести почуття в порядок і заспокоїтися. Одна чашка бореться зі стресом і приводить організм у форму. Крім того, чай, точно так само як, чорний чай, має тонізуючий ефект. Він допоможе прокинутися і відчувати заряд бадьорості цілий день. Ціна на жовтий чай невисока, тому його можуть купити абсолютно всі.

Вважається, що він надає чудову допомогу при схудненні. Кілька чашок в день до прийому їжі зроблять вашу фігуру стрункішою в кілька разів за досить коротку кількість часу. Чай жовтий відмінна альтернатива дієтам, причому більш корисна. Крім того, чай корисний для волосся і нігтів, оскільки в ньому є багато різних вітамінів. Регулярне вживання захищає тіло від інфекцій і підвищує гемоглобін, покращує травлення і зміцнює кістки. Він корисний і для шкіри, так як надає омолоджуючу дію, крім того зміцнює зуби і ясна.

Важливо пам'ятати, що перевищувати норму теж не варто. Найоптимальнішим варіантом буде 3-4 чашки в день, але не більше. Будь-яке перевищення теж може шкодити організму і про це варто пам'ятати. Купити жовтий чай можна в нашому інтернет-магазині. Ми зібрали для вас тільки найкращі види.

Види жовтого чаю

Щоб виготовити жовтий чай в такому вигляді, в якому ми звикли його бачити, йде багато сил і часу. Абсолютно все збирається в ручну, тому це дуже відповідальна робота, яку цінують.

Найпопулярнішими видами є:

  • Бейган Мао Цянь. Це один з найбільш елітних сортів, який роблять виключно з молодих листів. Його потрібно заварювати строго за рецептом, тоді смак виходить дуже насиченим, а аромат терпким. У ньому дуже багато вітамінів і він надає тонізуючий ефект на організм;
  • Цюнь Шаньін Чень-займає особливого місце серед видів жовтого чаю і користується великою популярністю. У нього дуже м'які і смак і аромат, який не залишає байдужим майже нікого, чимось нагадує чай купаж. Його сушать при високих температурах, тому він надовго зберігає свої властивості і природний запах;
  • Хо Шанхуан Я - це бездоганне поєднання смаку і аромату в одному вигляді. Він дуже освіжаючий і його важко порівняти з чимось іншим. Збирати бруньки для чаю починають ще в кінці березня, після чого вони проходять кілька довгих стадій обробки і лише після цього потрапляють у вашу чашку.
  • Мен Дінхуан я довго був призначений тільки для імператора і його знаті, прості смертні не могли купити жовтий чай. Неперевершений, п'янкий смак і освіжаючий запах роблять його особливим вже багато тисяч років.

Тепер купити жовтий чай недорого можуть абсолютно всі бажаючі.Показано з 1 по 3 з 3 (всього 1 сторінок)